Istnieje tylko jedno „ale”: Nie należy na siłę dążyć do znalezienia

Informacje

Dodany: 2018-02-02
Kategoria: blog

Tagi dla artykułu
Istnieje tylko jedno „ale”:  Nie należy na siłę dążyć do znalezienia

Istnieje tylko jedno „ale”: - Nie należy na siłę dążyć do znalezienia odpowiedniego partnera.

Osoby, które korzystały z pośrednictwa biura matrymonialnego twierdzą, iż jest to niezły sposób na znalezienie drugiej połówki. Jeszcze większa liczba użytkowników spotyka kogoś, z kim utrzymuje satysfakcjonujące kontakty partnerskie lub koleżeńskie. Na stronie jednego z biur matrymonialnych można przeczytać, iż nawet co czwartej osobie udaje się znaleźć partnera na resztę życia.

Istnieje również pakiet „do skutku” - czyli 600 złotych za korzystanie z usług biura do czasu znalezienia odpowiedniej osoby. Praktycznie eliminuje to możliwość zakładania konta przez osoby, którym wcale nie zależy na poznaniu kogoś interesującego. Po wniesieniu odpowiedniej opłaty można wyszukiwać potencjalnych partnerów podając interesujące nas opcje, np. przedział wiekowy czy miejsce zamieszkania.

Na początku trzeba wypełnić szczegółową ankietę, w której podaje się swój wiek, wykształcenie, wygląd, wzrost, wagę, stan cywilny itd. Gdy wpisze się w wyszukiwarkę internetową hasło „biuro matrymonialne”, natychmiast pojawiają się dziesiątki stron oferujących usługi nowoczesnej swatki. Nie byłem w Tokio, ale miałem okazję 3-krotnie odwiedzić Fukuokę (położoną bardzo blisko Korei).

Musimy starać się zrozumieć całą sytuację, poprzedzające wydarzenia, kulturę, charakter innych osób itp… masa czynników ma wpływ na to co się przydarza nam na terenie obcego kraju. W skrócie mówiąc, nie możemy na rzeczy patrzeć tylko z jednej strony. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, są zawsze dwie strony medalu, czy coś w ten deseń.

Nie wiem natomiast czy dobrą decyzją jest odrzucanie wylotu do Japonii na podstawie historii pani Marii. W Polsce ostatnio byłem jakoś 6 miesięcy temu, ale to był dość intensywny pobyt (praca przy koordynacji koreańskiej TV robiącej program polsce) i nie miałem czasu nawet na zakupy 🙂

Top